ساعات کار از 8 الی 16
  • با ما تماس بگیرید

    09123533951 - 02533803636

  • به ما ایمیل بفرستید

    SAMINFILTERS@GMAIL.COM

 چگونه تفاوت بین فیلتر هوای مرغوب و غیر استاندارد را تشخیص دهیم؟

چگونه تفاوت بین فیلتر هوای مرغوب و غیر استاندارد را تشخیص دهیم؟

تشخیص فیلتر هوا مرغوب، امروزه پیشرفت تکنولوژی و صنعت باعث شده تا افراد از انواع ماشین آلات سبک و سنگین استفاده کنند.

در نتیجه این مساله مردم را به سمت خرید و استفاده از قطعات مرغوب در خودرو سوق می‌دهد. از سوی دیگر، استفاده از فیلتر هوای مرغوب، به عنوان یکی از موارد مهم و ضروری در موتور خودرو، ‌افزایش یافته است.

به همین دلیل تعداد کارگاه‌های تولید فیلتر هوا نیز افزایش چشم‌گیری داشته است.

اما نکته مهم این است که متاسفانه همه این محصولات تولیدی ویژگی‌ها و کیفیت بالای لازم برای یک فیلتر مرغوب و استاندارد را ندارند.

بنابراین لازم است در انتخاب انواع فیلتر ماشین نهایت دقت را داشته باشیم. فیلتر‌های نامناسب و بی کیفیت باعث آسیب به موتور و افزایش بی‌رویه مصرف سوخت می‌شوند.

ما در این مقاله سعی داریم ویژگی‌های یک فیلتر هوای خوب و استاندارد را بررسی کنیم.

فیلتر هوا مرغوب

ویژگی‌های فیلتر هوای مرغوب و استاندارد

فیلتر هوا که در مسیر ورودی هوا به موتور قرار دارد، بخش مهمی از خودرو محسوب می‌شود و کار تصفیه هوا را انجام می‌دهد. اگر این فیلتر مرغوب و با کیفیت نباشد در عملکرد خودرو اختلال ایجاد می‌کند. در اینجا با ویژگی‌های مهم این کالا آشنا می‌شویم.

اولین ویژگی فیلتر هوای مرغوب، استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت است. اگر مواد اولیه غیر استاندارد باشد، مصرف سوخت را افزایش داده و صدمات زيادی به موتور ماشین وارد می‌کند.

ویژگی دیگری که فیلتر هوا مرغوب دارد، استفاده از مقدار کافی مواد در مرحله تولید است. تولیدکننده در هنگام تولید این محصول باید از کاغذ چین خورده کافی، فلز با قطر مناسب و درصد بالای مواد پلی اوتان استفاده کرده باشد.

شرط بعدی این است که با استفاده از دستگاه‌های مجهز و مدرن کالای استانداردی تولید شود. درز بین کاغذ‌های فیلتر کاملا بسته باشد و هوا از ناحیه به خصوصی وارد و خارج شود.

یکی از موارد دیگری که شما در هنگام خرید باید توجه کنید، داشتن نماد استاندارد است. اصولا کالاهای دارای نماد استاندارد از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مورد تایید می‌باشند.

همچنین شما باید در هنگام خرید به برند این محصول نیز توجه داشته باشید تا بتوانید از کیفیت آن مطمئن شوید.

با وجود اینکه قیمت فیلتر هوا در مقایسه با سایر قطعات اتومبیل کم و ارزان است اما عدم توجه به کیفیت آن می‌تواند مشکلات بزرگ و هزینه‌های بالایی را به دنبال داشته باشد.

 

برای آشنایی با انواع فیلتر هوا می‌توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

 

ویژگی های فیلتر هوای نامرغوب

در بالا درباره ویژگی‌های یک محصول باکیفیت صحبت کردیم حالا با نشانه‌هایی آشنا می‌‌شویم که نشان می‌دهند فیلتر شما بی‌کیفیت است.
متاسفانه امروزه شرکت‌هایی بی‌نام و نشان و غیر‌حرفه‌ای وارد بازار کار شده‌اند.

ما شاهد این موضوع هستیم که افراد غیر متخصص اقدام به ساخت و تولید فیلترهای غیر استاندارد با قیمتی ارزان می‌کنند.

با توجه به اینکه ظاهر فیلتر نامرغوب با فیلتر استاندارد یکسان است، در برخی مواقع، قیمت پایین‌تر مورد توجه مصرف کننده قرار می‌گیرد. اما خرید کالای بی‌کیفیت می‌تواند آسیب جدی به موتور خودرو شما وارد کند.

نکته اولی که باید دقت داشته باشید این است که به هیچ وجه فیلتر هوای فله‌ای خریداری نکنید.
به نشان استاندارد و نام برند توجه داشته باشید. یکی از نشانه‌های فیلتر نامرغوب، کم بودن مواد پلی اورتان در لایه بیرونی است. این موضوع باعث می‌شود گرد و خاک به موتور نفوذ کرده و سوخت رسانی با مشکل روبه‌رو شود.

همچنین توجه کنید که در فیلتر هوای تقلبی مساحت کاغذ کمتری نسبت به محصول استاندارد به کار می‌رود و از چین کمتری برخوردار است. این مساله را کاملا می‌توانید از ظاهر فیلتر هوا متوجه شوید.

یکی از نکات قابل ذکر دیگر درباره کالای نامرغوب یا تقلبی، این است که به چسب توجه کنید. در این محصولات بین هر دو چین کاغذ از چسب مخصوص استفاده می‌شود.

بعضی از شرکت‌های غیر معتبر از چسب کم‌ تر استفاده می‌کنند تا صرفه جویی کنند. در نتیجه‌ این کار باعث عدم چسبیدن کامل و سوراخ ماندن فیلتر می‌شود. بنابراین هوای وارد شده به محفظه‌ی احتراق هوای تصفیه نمی‌شود.

عدم توجه به کیفیت باعث کمبود هوا برای موتور خودرو می‌شود و مصرف سوخت را بالا می‌برد. همچنین به موتور خودرو نیز فشار وارد می‌شود.

با خرید و تشخیص فیلتر هوا مرغوب از خودروی خود محافظت کنید. ثمین فیلتر سازنده انواع فیلترهای باکیفیت است.

 

برای خرید انواع فیلتر هوا مناسب و با کیفیت به قسمت محصولات سایت مراجعه نمایید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *