ساعات کار از 8 الی 16
  • با ما تماس بگیرید

    09123533951 - 02533803636

  • به ما ایمیل بفرستید

    SAMINFILTERS@GMAIL.COM

 راهنمایی جامع برای انتخاب فیلتر هوا مناسب

راهنمایی جامع برای انتخاب فیلتر هوا مناسب

 آدمی برای نفس کشیدن نیاز به شش دارد و ماشین به فیلتر هوا، می‌توان گفت داشتن یک ماشین سرحال و کم مصرف آرزوی همه خودرو سواران می باشد. ما به شما در این مقاله کمک می‌کنیم تا بتوانید با انتخاب یک فیلتر هوای خوب برای ماشین تان به آرزوی خود برسید.

از آنجایی که شما می‌بایست هر ۶۰۰ هزار تا ۱۰ هزار کیلومتر یا هنگامی که خودروتان دچار هر یک از اشکالاتی مانند: افزایش چشم گیر مصرف سوخت خودرو،  مشکل احتراق در موتور، نرم و روان کار نکردن موتور، روشن شدن چراغ سرویس موتور، روشن شدن آهسته یا اشکال در روشن شدن خودرو، بشود.

مجبور هستید فیلتر هوای اتومبیل خود را با یک فیلتر هوای نو و کارآمد تعویض کنید. مطئنا شما هنگام خرید وسیله ای جدید که تا به حال تجربه خرید آن را نداشته اید تحقیق می کنید. و از راهنمایی دیگران استفاده می کنید. خرید فیلتر هوای نو نیز مانند دیگر خرید‌ها به همین صورت است.شما به راهنمایی نیاز دارید  تا کمک‌تان کند که ریه‌های مناسبی برای ماشین خود تهیه کنید و تنفسش را آسان گردانید. ما به عنوان راهنما در خدمت شما هستیم. باما همراه باشید تا راهنمایی جامع را برای این انتخاب مهم و کاربردی در اختیارتان بگذاریم.

انواع فیلتر هوا

■انواع فیلتر هوا:

 فیلتر هوای را می‌توان بر اساس ظرفیت فیلتراسیون، کارایی، مواد اولیه و دیگر موارد تقسیم بندی کرد:

●تقسیم بندی بر اساس مواد اولیه:

○1_فیلتر هوای سلولزی یا کاغذی:

فیلتر هوای سلولوزی پرکاربردترین نوع از فیلتر هوا است که به صورت کاغذی تا خورده و پیله دار به شکل آکاردئونی تهیه شده و درون قالبی پلاستیکی قرار می گیرد. و به این صورت به بازار عرضه می شود.

○2_فیلتر اسفنجی:

 این فیلتر ها به صورت چند لایه و با استفاده از فناوری نانو ساخته و توزیع می شوند در این نوع از فیلتر ها به منظور جذب آلاینده‌ها از فریم فلزی و یک بستر پلی آوردتان استفاده می شود.

○3_فیلتر کتان:

 این فیلتر دارای ۶ لایه پارچه های مخصوص روغنی می باشد. و برای مصارف طولانی مدت بهتر است چون این نوع از فیلتر ها قابل شستشو هستند می توان گفت این فیلتر بهترین نوع فیلتر است. چون فرم ساختاری آن به صورتی است که باعث انتقال سریع جریان هوا به سیم های داخلی می شود و تنفس خودرو در این نوع فیلتر بهتر است از دیگر فیلتر ها می باشد و می تواند ذرات حتی کوچک تر از 20 میکرون را جذب کند .

●تقسیم بندی بر اساس کاربرد:

فیلتر هوا اسپرت

1_فیلتر هوای اسپرت:

 این فیلتر هوا به دلیل تکنولوژی به کار برده شده در آن هوای بیشتری وارد محفظه احتراق می‌شود و می‌توان با بنزین مخلوط شده و قدرت بیشتری را به موتور بدهد. از ویژگی های مثبت این نوع فیلتر می توان به افزایش قدرت و شتاب، ایجاد صدای اسپرت، کاهش وزن خودرو‌‌های مسابقه‌ای اشاره کرد. که این ویژگی برای رانندگان حرفه ای از اهمیت زیادی برخوردار است. این نوع فیلتر برای ماشین های مسابقه ای مناسب است و فاقد زنبورگیر می باشد.

2_فیلتر هوای شرکتی:

 این نوع فیلتر هوا یک فیلتر هوای استاندارد است که توسط شرکت سازنده خود اتومبیل به روی خودرو نصب می شود. که دارای زنبور گیر است و صدای موتور را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.حجم هوای وارد شده توسط این فیلتر هوا دقیق و محاسبه شده است و این ویژگی آن باعث می‌شود خودرو سوخت  کمتری مصرف کند.

3_فیلتر هوای کابین:

فیلتر هوای کابین یا کولر این فیلتر هوا ذرات معلق موجود در هوا را قبل از آن‌که وارد کابین اتومبیل شود فیلتر می کند. هنگامی که شما بخاری یا کولر خودرو‌تان را روشن می‌کنید هوایی که از دریچه خودرو خارج می‌شود بیش از آنکه وارد اتومبیل شود از فیلتر کابین می‌گذرد و آلودگی ها را جذب کرده و هوای پاکیزه به داخل کابین وارد می کند.

مقایسه فیلتر های هوا :

 خرید یک فیلتر هوای خوب فاکتورهای زیادی مانند کیفیت، جنس، مدل، قیمت، توانایی جذب ذرات معلق، مارک، محل خرید، و فروشندگان آن وجود دارد. که شما با اطلاع کامل از آنها می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید تا از رانندگی با ماشینی سالم لذت ببرید.

●مقایسه ی قیمت فیلتر های هوا:

 قیمت فیلتر هوا به عواملی مانند جنس، کیفیت، کاربرد، نوسان بازار و دیگر موارد بستگی دارد. که ما علت نوسان قیمت ها در بازار نمی‌توانیم قیمتی ثابت را برای شما بیان کنیم. اما مطلبی که باید بدانید این است که قیمت فیلترهای سلولوزی کمتر از اسفنجی و قیمت فیلترهای اسفنجی کمتر از فیلتر هوای کتانی است. واگر بخواهید فیلتر هوای اسپرت را انتخاب کنید قیمت آن چند برابر فیلترهای شرکتی می باشد که به شما بر اساس بودجه و نیاز خود می توانید هر کدام از آنها را که مناسب دیدید انتخاب و تهیه کنید.

●مقایسه نوع فیلتر ها:

 شما برای اینکه بتوانید فیلتر هوای مناسب خود را بیابید باید متناسب با مدل ماشین خود آن را تهیه کنید. برای ماشین های شهری می توانید از فیلتر شرکتی استفاده کنید و برای ماشینهای مسابقه ای از فیلتر هوای اسپرت برای فیلتر هوای کابین نیز فیلتر هوای کولر مناسب هستنند.

مقایسه برندها:

برند‌های معروف و خوب زیادی مانند:فیلتر هوای سرکان، فیلتر هوای گالریا، فیلتر هوای جینیون پارتز، فیلتر هوای هنگست، فیلترهوای پاور فلو، فیلتر هوای پرفلاکس، فیلتر هوای کی اند ان، فیلتر هوای کاسپین، فیلتر هوای یونیورسال، فیلتر هوای لوکومبیل و فیلتر هوای دیجی اس پارت وجود دارند که ما نمیتوانیم در بین آن‌ها تنها یک برند را به شما معرفی کنیم چون جنبه تبلیغاتی پیدا می کند و از طرفی دیگر همه این برند ها نزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. به همین علت انتخاب برند برتر را به شما می سپاریم.

از کجا بخریم:

 با پیشرفت تکنولوژی نحوه خرید ها نیز دچار تغییر شده است به طوری که خرید و فروش‌های اینترنتی  در کنار خرید و فروش حضوری رونق پیدا کرده. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه های معتبر اینترنتی یا مراجعه به نمایندگی های مجاز در سطح شهر فیلتر هوا را به قیمت شرکتی و مناسب تهیه کنید.

سخن پایانی:

امیدواریم که توانسته باشیم به خوبی شما را در انتخاب یک فیلتر هوای خوب و مناسب راهنمایی کنیم. لازم به ذکر است که شما می توانید با تعوضی به موقع وانتخاب درست فیلتر هوا از هزینه های اضافی و خرابی های پر هزینه‌ی ماشین، همچنین افزایش مصرف سوخت خودرو جلوگیری کنید.

موضوع مرتبط: آشنایی با زمان تعویض فیلترهوا

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *