ساعات کار از 8 الی 16
  • با ما تماس بگیرید

    09123533951 - 02533803636

  • به ما ایمیل بفرستید

    SAMINFILTERS@GMAIL.COM

 زمان تعویض فیلتر هوای خودرو

زمان تعویض فیلتر هوای خودرو

سلامت موتور خودرو شما به عوامل مختلفی بستگی دارد و یکی از این موارد تعویض فیلتر هوا در زمان مناسب است. موتور زمانی خوب عمل می‌کند که تمام قطعات آن به درستی کار کنند و هوای ورودی به داخل خودرو بدون آلودگی باشد. بنابراین داشتن فیلتر هوای تمیز و سالم اولین قدمی است که شما باید برای تضمین عملکرد موتور خود انجام دهید.

زمانی که این قطعه تمیز باشد به خودروی شما اجازه می‌دهد که هوای پاک را دریافت کند. به این ترتیب آلودگی ها نمی‌توانند به موتور شما آسیب برسانند.

نقش حیاتی فیلتر هوای خودرو

این قطعه نقش نفس و ریه موتور ماشین را دارد و اگر خیلی کثیف و آلوده باشد، درست همانند یک ریه بیمار عمل می‌کند. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که شما این قطعه را تعویض نکنید و به سراغ رانندگی بروید. از آنجایی که ماشین شما در حرکت است و دیگر هوای تمیز وارد موتور شما نمی‌شود به همین دلیل موتور شما به درستی کار نخواهد کرد. کاهش جریان هوای تمیز مشکلات متعددی ایجاد می‌کند. یکی از مهم ترین موارد خاموش شدن موتور ماشین است. البته اگر باز هم به تعویض این قطعه اقدام نکنید باید منتظر مشکلات دیگر نیز باشید.

آیا ماشین شما می‌تواند بدون فیلتر کار کند؟

اگر بخواهیم از لحاظ نظری بررسی کنیم بله یک ماشین می‌تواند بدون فیلتر هوا حرکت کند. اما مساله مهم اینجاست که اگر ماشینی فیلتر نداشته باشد به راحتی آلودگی‌های بیرون و گرد و غبار را جذب می‌کند. در این صورت به قطعات خودرو آسیب بسیار زیادی وارد می‌شود و در نتیجه موتور ماشین از کار می‌افتد.

زمان مناسب برای تعویض این قطعه

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث کثیف شدن این قطعه می‌شود، رانندگی در جاده‌های پر از گرد و غبار است. همچنین احتمال دارد جنس فیلتری که خریدید خوب نباشد و کیفیت آن پایین باشد. همچنین احتمال اینکه نشتی در کانال هوا وجود داشته باشد، وجود دارد.

 

بیشتر بدانید: این نشانه ها از زمان تعویض فیلتر هوا خبر می دهند

 

چه زمانی باید نسبت به تعویض فیلتر هوا اقدام کنید؟

اگر احساس کردید که خودرو شما این مشکلات را دارد، ابتدا از فیلتر هوای خودرو خود بازدید کنید. سپس در صورت کثیف بودن حتما آن را تعویض کنید:

1: زمان استارت شما طولانی شده

2: گازهای خروجی از اگزوز افزایش یافته

3: مصرف سوخت افزایش پیدا کرده

4: توان موتور کاهش یافته

5: موتور دائما لرزش دارد

 

البته به طورکلی تولید کنندگان وسائل نقلیه توصیه می‌کنند که هر ماشین بعد از اینکه ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ کیلومتر طی کرد باید فیلتر هوا خود را تعویض کند. البته ناگفته نماند که شرایط آب و هوایی بر طول عمر یک فیلتر هوا به طور مستقیم تاثیر گذار می‌گذارد. اگر در جاده های خاکی رانندگی می‌کنید، توقف زیادی دارید و یا دراب و هوای گرد و غبار و خشک رانندگی می کنید، بهتر است فیلتر هوا خودرو را در فواصل زمانی نزدیک تر تعویض کنید.

موضوع مرتبط: چگونه تفاوت بین فیلتر هوای مرغوب و غیر استاندارد را تشخیص دهیم؟

 

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *