ساعات کار از 8 الی 16
  • با ما تماس بگیرید

    09123533951 - 02533803636

  • به ما ایمیل بفرستید

    SAMINFILTERS@GMAIL.COM

 صرفه جویی در هزینه های خودرو

صرفه جویی در هزینه های خودرو

این نکات به شما کمک می کند، در هزینه‌های خودرو خود صرفه جویی کنید
یکی از کارهای مهمی که باید در خودرو خود به طور مداوم انجام دهید تا در وضعیت خوبی قرار داشته باشد، بررسی قطعات و شرایط آن است. اگر در فواصل زمانی مناسب آن‌ها را بررسی نکنید، در هنگام رانندگی با مشکل مواجه می‌شوید.

بنابراین ضروری است که چند وقت یک‌بار قطعات یدکی مختلف اتومبیل‌تان را بررسی کنید تا اگر نیاز بود، آنها را تعویض کنید. همچنین نکاتی وجود دارد که باید در هنگام رانندگی رعایت کنید.

ما در ادامه چند نکته ضروری برای شما آماده کردیم که به شما کمک می کند تا کم تر به تعمیرگاه مراجعه کنید. با ما همراه باشید.

فیلتر هوا خودرو

فیلتر هوا یکی از اجزای مهم خودرو

برخی افراد گمان می‌کنند که فیلتر هوا خودرو عمر نوح را دارد و اصلا به فکر تعویض آن نیست. اما این‌کار می‌تواند باعث خسارت جبران ناپذیر شود. همچنین یکی از دلایل مصرف سوخت بیش از حد کثیفی فیلتر هوا است.

فیلتر هوا باید به طور منظم و دوره‌ای تعویض شود تا کارایی خود را از دست ندهد. بهتر است هر جند وقت یکبار به این قطعه سر زده و اگر نیاز بود آن را تعویض کنید.

تعویض فیلترها مخصوصا فیلتر هوا کار سختی نیست و شما می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

البته نباید هر فیلتری را در خودرو خود به کار ببرید. قبل از استفاده از آن فیلتر از کیفیت مناسب این محصول اطمینان حاصل کنید.

در غیر این صورت اگر از فیلترهای ارزان و بی‌کیفیت استفاده کنید، بدون شک دچار مشکلات زیاد می‌شوید که از جمله در بلند مدت به موتور خودرو آسیب وارد می‌شود.

برای درک اهمیت فیلتر هوا در خودرو می‌توانید مقاله فیلتر هوا خودرو و نقش آن و همچنین جهت آشنایی با انواع فیلتر هوا مقاله مرتبط را در بخش مقالات سایت مطالعه نمایید.

 

کولر خودرو

مراقب کولر خودرو خود باشید

سیستم کولر خودرو نیاز به بررسی و مراقبت برای صرفه جویی در هزینه‌های خودرو را دارد زیرا به مرور زمان و در صورت عدم استفاده مداوم و منظم، دچار مشکلاتی از جمله نشتی گاز خنک کننده می‌شود.

شاید شما تصمیم گرفتید از کولر کم تر استفاده کنید تا با این کار در مصرف بنزین صرفه جویی شود اما به همان اندازه این کار ریسک تخلیه زودتر گاز خنک کننده را افزایش می‌دهد و همچنین باعث می‌شود هزینه شارژ مجدد گاز را متقبل شوید.

ممکن است از این توصیه ما تعجب کنید اما کار درست این است که هر از گاهی، حتی در زمستان نیز  از کولر خودرو استفاده کنید.

 

شمع و وایر خودرو

مطمئن باشید که شمع و وایرها سالم هستند

هر چه سیستم خودروها پیچیده‌تر می‌شود، صاحبان خودروها کمتر به سراغ بررسی خودرو به صورت شخصی می روند.

اما با این وجود تعویض شمع و وایرها از جمله کارهای ضروری است که می‌تونید خود شما شخصا انجام دهید، بدون اینکه نیاز به مراجعه به تعمیرکار داشته باشد.

این کار کارکرد بهینه موتور را تضمین کند. البته این نکته را به خاطر بسپارید که باید بر اساس دفترچه راهنمای خودرو عمل کنید و البته سرویس‌های دوره‌ای را هم توسط تعمیرکار فراموش نکنید.

برای بررسی ظاهری شمع‌ها این نکته را در نظر بگیرید که یک شمع سالم باید دو الکترود قهوه‌ای روشن داشته باشد و همچنین هیچ اثری از ذوب شدگی و یا شکاف و ترک در آن دیده نشود.

اگر متوجه شدید که وایرها دچار ترک خوردگی و یا پارگی شدید شدند، حتما باید تعویض شوند.

 

درصورتی که نیاز به اطلاعاتی شامل زمان تعویض فیلتر هوا خودرو را دارید می‌توانید به بخش مقالات سایت مراجعه نمایید.

 

مراقب باشید که بیش از حد به موتور خودرو خود فشار نیاورید

حتی اگر خودرو شما گرم هم باشد، باید مواظب رانندگی خود باشید تا از موتور خود از جنبه مکانیکی، مراقبت کرده باشید. زمانی که حواستان به موتور خودرو باشد این کار باعث کاهش مصرف سوخت نیز می‌شود.

از جمله کارهایی که باید انجام دهید فشار نیاوردن بیش از حد به فرمان، گیربکس و پدال‌ها است و همچنین دقت در رانندگی می باشد زیرا جلوگیری از ترمزهای ناگهانی، از جمله کارهایی است که باعث افزایش عمر مفید موتور می‌شود

هرچه بیشتر بر پدال‌ها فشار وارد کنیم، به همان اندازه باعث افزایش مصرف سوخت و هزینه‌های تعمیر می‌شویم.

در رانندگی حتما تلاش کنید که آرامش خود را حفظ کرده و آهسته، رانندگی کنید تا هم کارکرد درست خودرو حفظ شود و هم این کار باعث حفظ محیط زیست از طریق کاهش مصرف سوخت می‌شود.

تمام اینکارها شما را به سمت یک روش رانندگی حساب شده‌تر و بدون گاز و یا ترمز اضافی هدایت میکند.

البته افرادی وجود دارند که بر اساس تجربه اعلام کردند که اگر به مدت زیادی دور موتور خودرو به محدوده قرمز رنگ نرسانید، باقیمانده کربن، سوپاپ‌ها، منیفولدهای ورودی و دیگر قطعات داخلی موتور شما را می پوشاند و باعث کاهش کارایی می‌شود.

این موضوع ممکن است باعث مشکلات دیگری هم شود. به همین خاطر بهتر است زمانی که در جاده خلوت رانندگی می کنید و موتور شما گرم است، دور موتور را در هر چند صد کیلومتر، به محدوده قرمز رنگ برسانید.

 

روغن موتور 40w10 زیپ

باید روغن موتور و سایر مایعات موتور به طور منظم بررسی شوند

مایعات دقیقا حکم خون در رگ‌های خودرو شما را دارند که تاثیر زیادی در صرفه جویی در هزینه های خودرو دارد و کم شدن آنها ممکن است عواقب بسیاری در پی داشته باشد.

بررسی این مورد ضروری است: رنگ و حجم روغن موتور با استفاده از گیج روغن.

با این کار از سطح مناسب آن و همچنین زمان تعویض آن باخبر می‌شوید.

همانطور که اطلاع دارید روغن موتور باید شفاف و روشن باشد و اگر تیرگی بیش از حد روغن مشاهده کردید، نسبت به تعویض آن حتما اقدام کنید.

بررسی آب رادیاتور نیز از جمله بررسی‌هایی است که حتما باید شما حداقل هر دو هفته یکبار آن را انجام شود.

آب رادیاتور را با ترکیب ۵۰٪ آب مقطر و ۵۰٪ ضدیخ-ضدجوش توصیه می‌شود.

علاوه بر این موارد، به صورت دوره‌ای مخزن آب شیشه شور را بررسی کنید و علت آن این است که امکان دارد شوینده‌های خانگی باعث خرابی رنگ خودرو شود، حتما باید از شیشه شورهای آماده و استاندارد استفاده کنید.

یکی از شایع ترین مشکلات خودرو، پایین آمدن سطح روغن موتور و همچنین دیگر مایعات از جمله آب رادیاتور است و حتما هر دو هفته یکبار و همچنین در بررسی‌های دوره‌ای به این موارد باید توجه کنید.

جهت آشنایی با فیلتر روغن و کاربردهای آن به بخش مقالات سایت مراجعه نمایید.

 

تنظیم باد لاستیک ها

بررسی باد تایرها را جهت کاهش هزینه فراموش نکنید

هیچ شکی در این موضوع نیست که تایرها از مهمترین بخش‌های خودرو هستند که نقشی اساسی در ایمنی خودرو دارند.

با قاطعیت می توان گفت که بررسی منظم باد تایرها بهتر است به صورت هفتگی انجام پذیرد، این کار علاوه بر اینکه ایمنی خودرو و سرنشینان را تامین میکند، باعث جلوگیری از هدر رفتن پول شما نیز می‌شود.

زمانی که تایرهای شما کم باد باشد، این موضوع باعث افزایش مصرف سوخت می‌شود.

به همین دلیل بهتر است با در نظر گرفتن فشار استاندارد مورد نظر برای هر لاستیک، نسبت به تنظیم باد آن اقدام کنید.

این نکته را حتما به خاطر داشته باشید که ممکن است فشار استاندارد برای تایرهای جلو و عقب متفاوت باشد.

علاوه بر این موارد مهمی که به آن ها اشاره کردید، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید حتما آنها را در نظر بگیرید.

در مقالات بعدی درباره آن ها صحبت خواهیم کرد.

برای آشنایی بیشتر با علت های اصلی لرزش موتور خودرو می تواندی به مقالات مراجعه نمایید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *