ساعات کار از 8 الی 16
  • با ما تماس بگیرید

    09123533951 - 02533803636

  • به ما ایمیل بفرستید

    SAMINFILTERS@GMAIL.COM

 علت اصلی لرزش موتور خودرو و جلوگیری از آن

علت اصلی لرزش موتور خودرو و جلوگیری از آن

لرزش موتور خودرو ممکن است یکی از مشکلاتی باشد که بارها با آن رو به رو شوید. شاید در حال حاضر هم با این مشکل مواجه هستید یا ممکن است در اینده با آن مواجه شوید. پس بهتر است درباره این موضوع اطلاعاتی کسب کنید.

ابتدا بهتر است با مفهوم موتور خودرو آشنا شویم.

تعریف موتور خودرو 

همه خودروها از قسمت‌هایی تشکیل شدند که موتور نیز در بین آن‌ها جای قرار گرفته است. موتور خودرو را می‌توان مهم‌ترین  قسمت ماشین نامید. نام دیگر آن قلب تپنده وسیله نقلیه است.

این قسمت از قطعات اساسی تشکیل شده که نبود هر کدام از آن‌ها باعث مشکلات زیادی می‌شود. بنابراین باید از سالم بودن این اجزا اطمینان کامل حاصل کنید.

موتور ماشین دارای انواع مختلف است، اما قطعات اصلی در تمام آن‌ها مشترک می‌باشد. این قطعات شامل بلوک سیلندر، سیلندر، سر سیلندر، واشر سرسیلندر، پیستون و… است.

 

موتور خودرو

 

وظیفه موتور خودرو

وظیفه این قسمت ایجاد نیرو و قدرت لازم برای حرکت خودرو است. اگر بخواهیم شکل، اندازه و روش کار این موتورهای نصب شده بر روی خودروها را بررسی کنیم، ابتدا باید به نوع سوخت مصرفی خودرو توجه کنیم.

به عنوان مثال اگر سوخت خودرویی از طریق انرژی الکتریکی تامین شود، باید برای به حرکت درآوردن خودرو از موتور الکتریکی استفاده کنیم. به دلیل اینکه سوخت مصرفی بیش‌ترخودروها بنزین است، بنابراین  در بیش‌تر خودروهای بنزینی از موتور احتراق داخلی استفاده می‌شود. 

لرزش خودرو

گاهی خودرو ما دچار لرزش موتور می‌شود، این موضوع باید به صورت جدی بررسی شود.

اگر در هنگامی که خودرو خود را متوقف می‌کنید، متوجه می‌شوید که  موتور خودرو شما دچار  لرزش و تکان‌‌های عجيبی است  و يا وقتی که گاز ماشین را فشار می‌دهید و خودرو دير به فشار گاز واکنش نشان مي‌دهد، بدون شک مشکلی در خودرو شما وجود دارد و باید به فکر حل آن باشید.

علت اصلی لرزش موتور

علت اصلی لرزش موتور خودرو

شاید برایتان جالب باشد که ممکن است ایراد از فیلتر هوا خودرو شما باشد.

به عبارت دیگر عواملی هستند که باعث می‌شوند خودرو شما دچار لرزش بیش از حد شود. از جمله آن‌ها می‌توان به کثیفی فیلتر هوا ماشین‌تان اشاره کرد.

در حقیقت این موضوع می‌تواند، یکی از عوامل اصلی لرزش موتور خودرو شما باشد. پس حتما هر چند وقت یکبار آن را چک کنید. اگر نیاز بود حتما اقدام به تعویض فیلتر هوا خود کنید.

همچنین از دیگر عوامل می‌توان به وجود نقض در شمع خودرو، خرابی دسته موتورها و ضعف پاشش سوزن انژکتور اشاره کرد.

اما بهتر است قبل از بررسی عوامل دیگر، اول به سراغ فیلتر هوا ماشین‌تان بروید و از درستی و تمیزی آن اطمینان حاصل کنید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده چگونگی صرفه جویی در هزینه های خودرو به قسمت مقالات مراجعه نمایید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *