ساعات کار از 8 الی 16
 • با ما تماس بگیرید

  09123533951 - 02533803636

 • به ما ایمیل بفرستید

  SAMINFILTERS@GMAIL.COM

 کثیفی فیلتر هوا خودرو را چگونه تشخیص دهیم؟

کثیفی فیلتر هوا خودرو را چگونه تشخیص دهیم؟

شاید موضوعی که کمتر به آن توجه می‌کنیم، کثیفی فیلتر هوا خودرو باشد. این موضوع تاثیر زیادی بر کارایی خودرو شما دارد. اما نشانه‌های تشخیص این موضوع چیست؟ 

ما موتور خودرو را به عنوان قلب آن می‌شناسیم. اگر موتور قلب خودرو باشد، بنابراین فیلترهوا هم ریه خودرو است. اگر اکسیژن به بدن ما نرسد، مرگ ما قطعی خواهد بود. همان طور که ما برای زنده ماندن به تنفس اکسیژن نیاز داریم، خودروی ما نیز به هوای تمیز نیاز دارد.

اما زمانی که فیلتر هوای خودرو ما کثیف است، در نتیجه هوای تمیز به خودرو ما نخواهد رسید. این مساله باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود.

موتور  برای این که کار خود را به درستی انجام دهد به هوا نیاز دارد. فیلتر هوای کثیف آسیب‌های زیادی به خودرو وارد می‌کند حتی باعث می‌شود، خودرو خاموش شود. این موضوع باعث ایجاد مشکلات و مسائل بی‌شماری می‌شود. بنابراین نمی‌توان از تاثیر فیلتر هوا غافل شویم. فهمیدن این ‌که این قطعه کثیف شده، کار سختی نیست.

در ادامه با چند نشانه مهم آشنا خواهیم شد.

به ظاهر فیلتر هوا توجه کنید

یکی از ساده ترین نشانه ها برای تشخیص کثیفی فیلتر هوا توجه به ظاهر آن است. فیلترهای جدید تقریبا رنگ روشنی دارند، بنابراین تشخیص کثیفی آن‌ها سخت نیست. در طول زمان، به علت ورود آلاینده‌های هوا، این قطعه تغییر رنگ داده و به سیاه یا قهوه ای تبدیل می‌شود.

با بررسی فیلتر هوا می‌توانید کثیفی آن را به راحتی تشخیص دهید. سعی کنید همیشه فیلتر هوای خود را در زیر نور مناسب بررسی کنید. اگر نشانه‌هایی از گرد و خاک بر روی آن وجود داشت و تغییر رنگ مشهود بود این نشانه ها را حتما جدی بگیرید.

کثیف شدن فیلتر هوا خودرو، علائمی دیگری نیز دارد که شناسایی این علائم مي‌تواند به شما كمك كند تا متوجه شويد زمان تعويض فيلتر هواي خودرو شما فرا رسيده است.

کثیفی فیلتر هوا

دیگر نشانه‌هایی که باید جدی بگیرید:

 1. افزایش مصرف سوخت خودرو: فیلتر هوای کثیف می تواند باعث کاهش جریان اکسیژن شود. بنابراین خودرو شما باید سوخت بیشتر ی مصرف کند تا این مسئله را جبران کند. وقتی شما اقدام به تعویض یا تمیز کردن آن کنید، هوا دوباره جریان پیدا می‌کند و سوخت رکم‌تری مصرف می‌شود.
 2. خوب روشن نشدن خودرو: اگر خودرو شما خوب روشن نمی‌شود و علت آن را نمی‌دانید، یک سر به موتور و قسمت فیلترها بزنید. شاید علت را در کثیفی فیلترها پیدا کنید.
 3. خوب کار نکردن موتور: موتور به دلیل اینکه اکسیژن کافی دریافت نمی‌کند و در میان آلاینده‌ها خوب نفس نمی‌کشد، کارایی کمتری دارد.
 4. روشن شدن چراغ سرویس خودرو: این مورد نیز می‌تواند یکی از نشانه‌های جدی باشد.
 5. خراب شدن شمع‌های خودرو (که موجب روشن نشدن خودرو خواهند شد و باید اقدام به تعویض شمع‌ها و فیلتر هوا کنید).
 6. شنیدن صدای عجیب و غریب از خودرو: این مساله شاید حکایت از این دارد که خودرو شما قدرت نفس کشیدن خود را از دست داده است و هوای تازه دریافت نمی‌کند.

با مشاهده این علائم بهتر است حتما به سراغ چك كردن فيلتر هوا خودرو برويد.

از کنار اين مساله نباید به سادگی عبور کرد. بنابراین، اگر متوجه شديد كه این قطعه مهم خودرو شما نياز به تعويض دارد، در اسرع وقت اقدام كنيد.

چگونه فیلتر هوا را تعویض کنیم؟

تعویض فیلتر هوا کار سختی نیست و مراحلی دارد که حتما در مقالات بعدی درباره آن صحبت خواهیم کرد. اما اولین مرحله خرید یک فیلتر هوا مرغوب است.

 فیلتر هوا مرغوب و باکیفیت را می‌توانید از شرکت ثمین فیلتر تهیه کنید.

همچنین شما می‌توانید نشانه‌های تعویض فیلتر‌هوا را در قسمت مقالات بررسی نمایید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *