ساعات کار از 8 الی 16
  • با ما تماس بگیرید

    09123533951 - 02533803636

  • به ما ایمیل بفرستید

    SAMINFILTERS@GMAIL.COM

 آشنایی با انواع فیلتر هوا

آشنایی با انواع فیلتر هوا

در این مطلب قصد داریم با انواع فیلتر هوا آشنا شویم و نگاهی به آن‌ها بیاندازیم. همه ما به خوبی می‌دانیم که وجود فیلتر هوا در خودرو امری ضروری و حیاتی است.
اما شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید فیلتر هوا انواع مختلفی دارد.

البته تمام فيلترهای هوا از مواد نازکی ساخته مي‌شوند که در بیش‌تر مواقع جنس آن‌ها یا کاغذی است یا پارچه‌ای.


این فیلتر هواها شکل‌های گوناگونی نیز دارند، فیلتر هواهای خودروهای قدیمی بیش تر گرد و دایره‌ای هستند. اما در خودروهاي انژکتوری بیش‌تر از فيلترهای مسطح مستطيلي استفاده می شود.
در ادامه درباره انواع فیلترهای هوا صحبت خواهیم کرد. 
 

کاغذ فیلتر هوا

فیلتر کاغذی

یکی از انواع فیلترهای هوا، فیلتر هوا کاغذی است که از جمله فیلترهایی محسوب می‌شود که مزیت‌های خوبی در دل خود جای داده است.


این نوع فیلترها دارای بازدهی بالا هستند و استفاده از آن‌ها راحت است. از دیگر مزایای آن ها می توان به صرفه جویی در هزینه اشاره کرد.
البته شاید شما به خاطر واژه کاغذی این نوع فیلترها گمان کنید جنس آن‌ها از کاغذ است.

در حالی که کاغذی که در این نوع فیلترهای هوا به کار می رود، کاملا با کاغذهایی که برای نوشتن استفاده می شود، متفاوت است.
بعضی ها اعتقاد دارند فیلترهای کاغذی، هوا را خوب جریان نمی‌دهد اما اگر تفاوتی در اندازه فیلتر هوا و دریچه نباشد، هوا به خوبی جریان پیدا می‌کند.

فیلتر هوا فومی 

فیلتر هوا فومی پلی اورتان مرطوب با روغن در گذشته نسبت به حال کاربرد بیش تری داشتند. البته کاربرد این نوع فیلترها بیشتر در ماشین های چمن زنی و دیگر تجهیزات قدرتی بود که امروزه این بیشتر از فیلتر های هوا کاغذی به جای آن استفاده می کنند.


از جمله ویژگی های فیلتر هوا فومی می توان به این نکته اشاره کرد که ان ها با توجه به درجه و ضخامت فوم شان، محدودیت جریان هوا را به کمترین حالت برسانند تا میزان پذیرش مقدار زیادی آلودگی را داشته باشد.


از دیگر ویژگی های این نوع فیلترها می توان به این مورد اشاره کرد که آن ها را  گزینه ای مناسب و معمول برای رالی های خارج جاده ای و دیگر وسایل ورزش های موتوری که آلودگی زیادی وارد وسیله می شود هستند.


نحوه جذب آلودگی در فیلترهای فومی اینگونه است که این نوع فیلترها توان جذب میزان زیادی از آلودگی را دارند بدون این که محدودیتی در جریان هوا پیش بیاید.

آشنایی با این فیلترها به ما کمک می‌کند تا انتخاب درستی داشته باشیم و در زمان خرید دچار سردرگمی نشویم.

فیلتر کتان فیلتر کتان

توری کتان روغنی که از آن در تعویض فیلتر هوا خودروها استفاده می‌شود و آن را به عنوان خدمات پس از فروش ارائه می دهند.

در گذشته در موارد محدودی از فیلتر هواهای کتان به عنوان فیلتر هوای خودروها نیز استفاده می‌شد و این‌کار رواج زیادی نداشت.

البته بعد از این که شرکت فیات نسخه Abarth Ss را معرفی کرد، کاربرد هوای توری کتان افزایش یافت. در ایران نیز از این فیلتر بیش‌تر از گذشته استفاده می‌شود.

فیلتر هوا فولادی ضد زنگ 

از دیگر انواع فیلتر هوا می توان به فیلتر هوا فولادی ضد زنگ اشاره کرد. این فیلتر هوا هم باعث عبور جریان هوای بیشتر می شود. البته این نوع فیلتر هوا کاربردهای خاص خود را دارد.


همچنین شما می‌توانید برای آگاهی از شرایط فروش دستگاه تولید فیلتر هوا و ایجاد کسب و کار با پشتیبانی شرکت ثمین فیلتر ایران تماس بگیرید.

ارتباط با ما

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *